Październikowe szkolenia WSPON

Nieruchomości | 10 [122] październik 2008

Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprasza zarządców nieruchomości, pośredników w obrocie nieruchomościami i rzeczoznawców majątkowych na październikowe szkolenia:

Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami zaprasza zarządców nieruchomości, pośredników w obrocie nieruchomościami i rzeczoznawców majątkowych na październikowe szkolenia:

16.10.2008 r. godz. 10.00–14.00 Procedury sądowe związane z własnością nieruchomości

Prowadząca seminarium, Ewa Stawicka, przybliży słuchaczom zagadnienia, dotyczące stwierdzenia zasiedzenia, zniesienia współwłasności, ustanowienia drogi koniecznej i innych służebności.

17.10.2008 r. godz.: 10.00–16.00 Nie daj się innym pokonać – sam zacznij od NIE

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo, jak uskutecznić swoje zdolności negocjatorskie. Specjalista w zakresie komunikacji interpersonalnej Iga Podlawska – opowie o tym, kiedy warto podejmować negocjacje, a kiedy trzeba z nich zrezygnować. Doradzi słuchaczom, jak nie dać się zaskoczyć i wykorzystać oraz omówi poszczególne fazy, cele, koszty oraz warunki negocjacji.

21.10.2008 r. godz. 11.00–15.00 Sprzedaż domu – formalne i prawne uwarunkowania

Na seminarium Jolanty Urban zostanie przedstawiony krok po kroku proces sprzedaży domu. Słuchacze dowiedzą się na co zwrócić uwagę przed przyjęciem oferty nieruchomości do sprzedaży. Prowadząca omówi rodzaje domów, dokumenty budowlane, wpisy w księdze wieczystej, umowy z właścicielami mediów itp. Mowa będzie także o technikach prezentacji i o marketingu oferty.

28.10.2008 r. godz. 11.00–16.00 Zagadnienia prawne występujące przy sprzedaży nieruchomości obciążonej

Tematyka szkolenia, prowadzonego przez prawnika Szymona Sędka, będzie krążyć wokół obciążenia nieruchomości. Omówione zostaną rodzaje obciążeń występujące w praktyce obrotu prawami do nieruchomości między innymi: hipoteka, służebność, dożywocie, prawo pierwokupu i odkupu. Przedstawione będzie również zagadnienie trybu postępowania komorniczego i jego poszczegolne etapy, począwszy od zajęcia nieruchomości, przez jej oszacowanie i licytację, na egzekucji skończywszy.

Wszystkie seminaria, organizowane przez Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, spełniają wymogi kształcenia ustawicznego Ministerstwa Infrastruktury i odbywają się w siedzibie WSPON-u w Al. Ujazdowskich 22/8 w Warszawie.

Szczegóły, dotyczące szkoleń oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia pod adresem www.wspon.org.pl