Agent na wyłączność – najbezpieczniejsza opcja na obecne czasy

Nieruchomości | 5/2020
Moduł: nieruchomości
DOI: 10.32027/NIER.20.5.13
Lidia Kośnik

Okazuje się, że wyłączność pozwala agentom nieruchomości nie wychodząc z domu i unikając kontaktu bezpośredniego udzielić klientom poszukującym wielu niezbędnych informacji o nieruchomości z ich oferty i tym samym zadbać o bezpieczeństwo wszystkich w tym trudnym okresie.


Wyłączność wpisuje się w ograniczenie kontaktów bezpośrednich i pracę zdalną, a tym samym pozwala nam działać i przygotować się do transakcji, aby w momencie finalnej decyzji o zakupie albo wynajęciu mieć wszystkie niezbędne informacje bez wychodzenia z domu. A prezentacja jest już przysłowiową kropką nad „i”, aby potwierdzić, że to jest właśnie ten dom, to mieszkanie.
Ale konkretnie, co to oznacza dla kupującego/najemcy?
– agent może podać adres nieruchomości, a Ty sprawdzisz, czy lokalizacja Ci odpowiada; – agent może zainwestować i zrobić profesjonalne zdjęcia, wirtualny spacer albo film z drona, abyś z domu obejrzał nieruchomość i podjął decyzję, czy to jest ta, którą chcesz kupić/wynająć; – agent, który reprezentuje na rynku swojego klienta zawsze wie, czy oferta jest aktualna i nie musi nikogo o to pytać; – agent pokaże Ci zdjęcia nieruchomości z zewnątrz domu i jego otoczeniem, co pozwoli Ci ocenić, czy bryła budynku i ogród jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami; – agent wie, jaki jest stan prawny, bo sprawdził niezbędne dokumenty i wie, co sprzedaje; – agent, który reprezentuje jedną stronę w transakcji może Ci to wszystko powiedzieć i nie wymaga podpisania żadnej umowy pośrednictwa z druga stroną.

A jakie korzyści mają z tego sprzedający/wynajmujący?
– dobre zdjęcia wykonane przez agenta przyciągają uwagę w Internecie, więc oferta będzie widoczna; – wirtualny spacer w sieci zamieszczony na stronie agenta pozwoli poszukującym zapoznać się z nieruchomością bez wizyty w Twoim domu, nie narażając cię na kontakt z nieznanymi osobami, często tzw. oglądaczami (ja tylko się rozglądam); – dron użyty przez agenta pozwoli obejrzeć działkę i jej otoczenie, a potem samodzielne sprawdzenie w terenie czy kupującemu wszystko odpowiada; – ograniczeniu ulegnie liczba telefonów i kontaktów, bo one trafią do agenta; – przez agenta zostanie też zweryfikowana informacji o sposobie finansowania zakupu (czy będzie potrzebny kredyt, czy jest już zbadana zdolność kredytowa, czy coś innego musi się wydarzyć, aby klient mógł kupić Twoją nieruchomość)

Dobrze przygotowana oferta + telefonicznie i mailowo dostępny kompetentny agent to gwarancja, że oferta zostanie zauważona i nie zginie wśród setek innych. Unikamy przy tym niepotrzebnych spotkań, bo wiele istotnych informacji można wyjaśnić przed umówieniem prezentacji. Kuriozalnie obecna pandemia COVID-19 może zatem przywrócić wielu z nas zdrowy rozsądek i ograniczyć zapału do tzw. turystyki osób zwiedzających i oglądających nieruchomości bez zamiaru ich zakupu – ot tak z ciekawości i dla zabicia wolnego czasu.