Wzmożony ruch w budownictwie

A A A

Długa zima zmroziła większość inwestycji budowlanych. Wystarczyły jednak pierwsze ciepłe dni i większość inwestorów ruszyła pełną parą, by nadrobić zaległości. O wzmożonym ruchu świadczyć mogą m.in. długie kolejki, które ustawiły się przed cementowniami, zwłaszcza pod Cementownią Dyckerhoff, która w tym roku jeszcze nie podniosła cen. Rzeczniczka firmy zaznacza, że tak długich kolejek firma nie miała od 5 lat. Kierowcy czekający w nich na załadunek przyjeżdżają z całej Polski po to by zaoszczędzić na materiale. Firma zapowiedziała już korektę cen, ale wszyscy mają nadzieję, że zdążą dokonać zakupu, jeszcze przed jej wejściem w życie.

 

Na konferencji prasowej Stowarzyszenia Producentów Cementu, do którego należy 13 cementowni, przewidywano, że może dojśc do takiej sytuacji. Według informacji podanej na konferencji wynika, że pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano 1,6 mln ton cementu, czyli o 35% mniej niż w 2012 r. Tamtejsze wyniki tego sektora komentowano, jako efekt spowolnienia gospodarczego, zastoju w inwestycjach drogowych, a także ostrej zimy. Przewidywano, że krótszy okres inwestycji wymusi spiętrzenie robót i możliwość pojawienia się wąskich gardeł, głównie logistycznych.

 

Szacuje się, że w bieżącym roku cementownie wyprodukują 15 mln ton cementu. Wynik ten będzie o 600 tys. ton niższy niż w zeszłym roku.

 

Źródło: Wyborcza.biz

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Wzmożony ruch w budownictwie
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny