Trzykrotny wzrost inwestycji

A A A

Analitycy firmy Cushman & Wakefield oszacowali, że w I półroczu bieżącego roku wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych wyniosła ponad 1 mld euro, co daje trzykrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

 

Warto odnotować, że wartość inwestycji zawartych w I półroczu 2010 r. była prawie o połowę wyższa od wartości tych, które zawarto w całym 2009 r.

 

Analitycy szacują, że obecnie wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych wynosi ponad 1,5 mld euro. Spodziewać się można, że do końca roku 2010 wartość ta wynieść może ok. 2 mld euro lub jeśli uda się sfinalizować kilka zapowiadanych transakcji, wartość ta wynieść może dużo więcej.

 

W pierwszym połowie 2010 r. najszybciej budowano obiekty magazynowe. W omawianym okresie w sektorze nieruchomości magazynowych inwestorzy sfinalizowali transakcje o wartości ponad 200 mln euro (przed rokiem w analogicznym okresie nie podpisano żadnej umowy na budowę magazynu). Z analiz wynika, że aż 60% wszystkich zawartych w omawianym okresie transakcji w naszym kraju dotyczyło obiektów biurowych. Ta część rynku nieruchomości komercyjnych odbierana jest jako najbezpieczniejsza, a więc obarczona najmniejszym ryzykiem inwestycyjnym.

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Trzykrotny wzrost inwestycji
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny