Stabilizacja cen na rynku nieruchomości

A A A

Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę Home Consulting w maju 2008 r. średnia cena za metr kwadratowy używanego mieszkania wyniosła w Warszawie 9448 zł. Oznacza to spadek w stosunku do kwietnia 2008 r. o 53 zł (w kwietniu było to 9501 zł/m2). Obniżka ta może świadczyć o stabilizacji cen na poziomie dostępnym dla klientów.

 

Ceny na rynku wtórnym w Warszawie spadły w połowie dzielnic. Najwyższe obniżki zanotowano na Pradze-Południe, gdzie cena mieszkań w maju br. w stosunku do kwietnia spadła o 3,1%. Najwyższy wzrost cen zanotowano w Wawrze (o 1%) oraz we Włochach (o 0,8%).

 

Jeśli podzielimy rynek wtórny na stary i nowy to na rynku nowym najwyższe spadki zaobserwowano na Bemowie, Bielanach, Saskiej Kępie. Największe spadki dotknęły właśnie Saską Kępę, gdyż w maju 2008 r. ceny mieszkań spadły tu o 2,5% (w stosunku do kwietnia). Największy wzrost cen odnotowano na nowym rynku wtórnym na Woli (o 3,1%) oraz Żoliborzu (o 2,8%). Natomiast na rynku wtórnym umownie nazwanym starym, najwyższe spadki cen zaobserwowano na Pradze-Południe (o 3,2%), a najwyższy wzrost cen miał miejsce w Wawrze (o 1,1%).

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Stabilizacja cen na rynku nieruchomości
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny