Senat bez poprawek do noweli przenoszącej m.in. geodezję i kartografię do MIiR

A A A

Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej oraz ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej.

Podczas głosowania za przyjęciem projektu było 54 senatorów, a przeciw 27. Nic już zatem prawdopodobnie nie stanie na przeszkodzie, by kompetencje związane z kartografią, geodezją oraz infrastrukturą informacji przestrzennej należały do utworzonego w lutym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. W opinii wiceministra cyfryzacji Marka Zagórskiego, takie działania zmierzają do stworzenia podstaw do rozwoju w Polsce nowoczesnej gałęzi gospodarki, jaką jest sektor geoinformacyjny.

Poza przeniesieniem kompetencji związanych z ww. działami nowelizacja ustawy zakłada, że odpowiedzialność za tworzenie i utrzymywanie geoportalu infrastruktury informacji przestrzennej będzie ponosił Główny Geodeta Kraju, a minister ds. budownictwa będzie nadzorował i koordynował zbieranie informacji zasilających zasoby serwisu. Z systemu dostępnego pod adresem www.geoportal.gov.pl na co dzień korzystają przedstawiciele wielu branż związanych z szeroko rozumianymi nieruchomościami (m.in. geodeci, kartografowie, rzeczoznawcy majątkowi, architekci, projektanci, urzędnicy).

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Senat bez poprawek do noweli przenoszącej m.in. geodezję i kartografię do MIiR
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny