Propozycja ulgi podatkowej na termomodernizację

A A A

Ministerstwo Finansów przygotowuje nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 

Jedynym z pomysłów na modernizację przepisów, jaki pojawił się w projekcie aktu prawnego jest ulga podatkowa, którą będzie można uzyskać w przypadku przeprowadzenia termomodernizacji domu. To jeden z elementów rządowego planu Czyste Powietrze, na który w okresie 2018–2029 przeznaczono w budżecie 103 mld zł. Jeśli ustawa zostanie uchwalona, a nowe regulacje wejdą w życie od dochodu będzie można odliczyć do 53 tys. zł.

Ideą, jaka przyświecała autorom projektu zmian prawnych było zachęcenie społeczeństwa do dokonywania prac termomodernizacyjnych w budynkach jednorodzinnych i to głownie do nich jest adresowana planowana ulga. Będą mogły skorzystać z niej osoby rozliczające się z fiskusem ryczałtem albo zgodnie z 19% stawką, pod warunkiem, że wcześniej nie korzystały z żadnej innej formy wsparcia państwa na ten sam cel. Co do zasady odliczeniu będzie mogło zostać poddane 23% wydatków poniesionych w związku z dokonaniem modernizacji ocieplenia budynku, jednak kwota ulgi nie będzie mogła być wyższa niż wspomniane wcześniej 53 tys. zł.

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Propozycja ulgi podatkowej na termomodernizację
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny