Prace nad ustawą o REIT-ach

A A A

W lutym Rada Mieszkalnictwa pracowała nad zaopiniowaniem założeń do ustawy o spółkach wynajmu nieruchomości (tzw. REIT-ach – Real Estate Investment Trust). Choć wciąż trwają prace nad projektem aktu prawnego, rada zaakceptowała jego wstępną koncepcję.

Jedną z kwestii, na którą obradujący zwrócili szczególną uwagę było wykorzystanie mechanizmu REIT pod kątem wsparcia najemców mających skorzystać z programu Mieszkanie plus. Chodzi szczególnie o opracowanie kryteriów, według których potencjalni zainteresowani mogliby uzyskać dopłaty do programu. W tym celu stworzono nawet specjalną grupę roboczą ukierunkowaną na pracę nad opracowaniem stosownych regulacji.

REIT to typ funduszu inwestycyjnego ukierunkowanego na inwestowanie w nieruchomości. Celem rozpowszechnienia go w Polsce ma być zaktywizowanie właścicieli środków zdeponowanych na kontach bankowych do zaangażowanie ich w mieszkalnictwo. Inwestorzy czerpaliby zyski z dywident przekazywanych im przez właścicieli funduszy, którzy z kolei swoje dochody uzyskiwaliby z najmu nieruchomości.

Praca nad ustawą jest jednym z etapów wdrożeń związanych z realizacją Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Prace nad ustawą o REIT-ach
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny