Prace nad ulgą podatkową dla poszkodowanych przez wichury

A A A

Ministerstwo Finansów szybko zareagowało na sytuację związaną z sierpniowymi nawałnicami, na skutek których wiele osób zostało poszkodowanych.

W projekcie specjalnego rozporządzenia znalazły się zapisy mające na celu uchronienie tych osób przed koniecznością zapłaty podatku od darowizn przekraczających obowiązujące dziś limity. W myśl założeń ulga będą objęte nabycia uzyskane w ciągu 2 lat licząc od 12.8.2017 r.

Z takiego zwolnienia będą mogli skorzystać mieszkańcy miejscowości wskazanych w załączniku do aktu prawnego, którzy ponieśli straty na skutek działania wichur, a także rodziny ofiar. W projekcie rozporządzenia jest mowa o małżonkach, zstępnych (dzieci, wnuki itd.) i wstępnych (rodzice, dziadkowie itd.), jako o uprawnionych do skorzystania z przewidzianej ulgi podatkowej. Powstający akt prawny ma na celu uproszczenie formalności i procedur związanych z przyznawaniem pomocy poszkodowanym podczas sierpniowych nawałnic, co z kolei ma przyspieszyć proces odbudowy miejscowości dotkniętych kataklizmem.

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Prace nad ulgą podatkową dla poszkodowanych przez wichury
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny