Pięć największych biurowców w 2020 r. otworzy się w Warszawie

A A A

Ponad 202 tys. m2 będzie miało pięć największych biurowców, które zostaną otwarte w 2020 r. w Warszawie. To mniej więcej tyle powierzchni co 28 boisk do piłki nożnej.


Złożą się na nią Mennica Legacy Tower, Varso II, Skyliner i The Warsaw HUB, które zasilą przestrzeń biurową w centralnym obszarze miasta oraz DSV HQ, powstający na Służewcu. W sumie w stolicy w tym roku przybędzie 19 nowych biurowców o łącznej powierzchni ok. 423 tys. m2. Budynki, które zostaną udostępnione w 2020 r. w miastach regionalnych, będą miały zdecydowanie mniejszą powierzchnię biurową. Dziesięć największych z takich inwestycji zapewni najemcom 207 tys. m2.

Według Dyrektora Działu Powierzchni Biurowych CBRE, Michała Sznajdera, Warszawa nie zamierza oddawać palmy pierwszeństwa. W tym roku zdeklasuje inne regiony pod względem nowopowstałej przestrzeni do pracy. To otwarcia, na które długo czekało wielu najemców, którzy zderzali się ze znaczącą luką podażową, szczególnie w centrum stolicy. Jednocześnie rynek biurowy w naszym kraju cały czas intensywnie rozwija się w innych dużych miastach, szczególnie w Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Mają one ogromny potencjał, dzięki któremu coraz częściej ściągają wzrok inwestorów. Rok 2020 jest wyjątkowy pod względem nowych otwarć na warszawskim rynku biurowym, jednak przewiduję, że w kolejnych latach pozostałe miasta będą coraz bardziej deptać stolicy po piętach.

Największy biurowiec w naszym kraju, który zostanie oddany do użytku w 2020 r. to Mennica Legacy Tower o ponad 46 tys. m2 powierzchni biurowej. Wieżowiec powstaje na warszawskiej Woli, w centralnym obszarze miasta i liczy 32 piętra. Nowym projektem w ścisłym centrum, przy ulicy Chmielnej będzie Varso II, a przy stacji metra Rondo Daszyńskiego pojawi się Skyliner – każdy o powierzchni niemal 44 tys. m2. Wśród największych inwestycji w kraju trzeba wymienić także The Warsaw HUB oraz DSV HQ. Tylko tych pięć biurowców dostarczy na rynek aż 202 tys. m2 przestrzeni biurowej niewiele mniej, niż 10 największych biurowców, które zostaną oddane w tym roku w miastach regionalnych (207 tys. m2).

W pierwszej piątce znalazły się Face 2 Face II w Katowicach, Olivia Prime B i Wave phase I w Gdańsku, Centrum Południe I we Wrocławiu i High 5ive 4 w Krakowie. Przestrzeń jaką udostępnią najemcom obejmie od ponad 21 tys. m2 w krakowskim High 5ive 4 do ponad 26 tys. m2 w katowickim Face II Face.


Źródło: CBRE


Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Pięć największych biurowców w 2020 r. otworzy się w Warszawie
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny