Licencje pośredników w obrocie nieruchomościami utrzymane

A A A

Podczas konferencji zorganizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości, a także Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Socjaldemokrację Polską, Pani Otylia Trzaskalska-Stroińska – przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki z Departamentu Regulacji Gospodarczych przekazała, że w projekcie ustawy dotyczącej ograniczania barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców nie znajdą się zapisy o zmianach w dostępie do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami.

 

Zlikwidowanie licencji, o czym była mowa w projekcie ustawy dotyczącej ograniczania barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorstw miało wpłynąć korzystnie głównie na klientów.

 

Zdaniem pomysłodawców zmian, poprzez zniesienie konieczności posiadania licencji zwiększyłaby się wewnętrzna konkurencja między pośrednikami, na czym zyskaliby nabywcy nieruchomości. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że już dzisiaj konkurencja ta jest ogromna, gdyż ponad 13 tys. osób dysponuje licencją pośrednika.

 

Licencje dla pośredników zostały wprowadzone, aby obrót nieruchomościami można było oddać w ręce fachowców. Licencję mogą otrzymać osoby posiadające specjalistyczne wyższe wykształcenie i odbytą praktykę. Nie powinno zapominać się o tym, że jedną z cech rynku nieruchomości jest konieczność jego fachowej obsługi właśnie przez osoby posiadające kierunkowe wykształcenie. Znajomość zagadnień związanych z obrotem nieruchomościami niewątpliwie powinna być potwierdzana otrzymaną licencją.

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Licencje pośredników w obrocie nieruchomościami utrzymane
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny