Krakowskie ceny gruntów

A A A

Jak wynika z danych opublikowanych przez Biuro Nieruchomości Północ w Krakowie średnia cena działki pod zabudowę jednorodzinną w Krakowie wynosi 400–550 zł/m2 powierzchni. Oczywiście cena zależy od umiejscowienia nieruchomości dlatego nie dziwi cena 1500 zł za m2 ziemi pod Wawelem. Zdarzają się także oferty kupna powierzchni pod zabudowę za cenę 250 zł, natomiast należą one do rzadkości.

 

Analitycy biura wyliczyli, że na zakup działki pod zabudowę jednorodzinną o powierzchni 1150 m2 w Krakowie–Olszanicy trzeba wydać ok. 1,5 mln zł (1300 zł/m2). W dzielnicy Krowodrza ceny plasują się na podobny poziomie i osiągają poziom ok. 1200 zł/m2. Niewiele mniej pieniędzy musimy przeznaczyć na zakup m2 powierzchni w dzielnicy Łagiewniki, cena wynosi ok. 900 zł/m2. Tańsze działki znajdziemy w dzielnicach Tyniec, Sidzina i Bieżanów (ok. 300 zł/m2).

 

Poza obrębem miasta cena za m2 powierzchni pod zabudowę jednorodzinną także uzależniona jest od lokalizacji nieruchomości. W miejscowości Swoszowice cena za m2 powierzchni szacowana jest na ok. 500 zł/m2. Natomiast w Mogilanach, Wieliczce i Libertowie za m2 zapłacimy ok. 300 zł/m2. Dane te wskazują, że zakup ziemi i budowa na niej domu nie jest już tak interesującą alternatywą cenową w stosunku do zakupu mieszkania.

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Krakowskie ceny gruntów
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny