Koniunktura w budownictwie w II kwartale 2011 r.

A A A

Jak wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH wskaźnik koniunktury w budownictwie w II kwartale 2011 r. jest wyższy o 46 punktów od wskaźnika w kwartale poprzednim i o 9 punktów w porównaniu z II kwartałem 2010 r. W klasyfikacji regionalnej wszystkie regiony wykazały dodatni wskaźnik koniunktury, natomiast najwyższy wskaźnik odnotowano w regionach Polski Wschodniej.

 

Obserwowana poprawa koniunktury dotyczy przede wszystkim firm prywatnych, zmniejszających dystans wobec przedsiębiorstw publicznych, które w mniejszym stopniu odczuły skutki spowolnienia gospodarczego. W stosunku do II kwartału 2010 r. zwiększyło się zatrudnienie zarówno w firmach prywatnych, jak i w przedsiębiorstwach publicznych. Bardzo wyraźnie wzrosło wykorzystanie mocy produkcyjnych i poziom produkcji. Znacznie poprawiły się także portfele zamówień.

 

Pod względem inwestycji w budownictwie nie odnotowano istotnych zmian na korzyść. Tylko w przedsiębiorstwach sektora publicznego wystąpił niewielki wzrost nakładów inwestycyjnych. Podobnie jak w I kwartale 2011 r. oceny sytuacji panującej w budownictwie są gorsze od oceny ogólnej sytuacji gospodarczej, chociaż w porównaniu z minionym okresem wyraźnie się poprawiły.

 

Źródło: badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Koniunktura w budownictwie w II kwartale 2011 r.
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny