Jakie domy budują Polacy?

A A A

Serwis internetowy oferteo.pl przeanalizował rodzaje zapytań składanych przez internautów na jego stronach. Z zestawienia wynika, że najwięcej domów, jakie wybudowali Polacy w 2012 r. powstało z cegły ceramicznej, nie miało piwnic, a ich dachy zostały pokryte dachówką ceramiczną. W większości były to budynki wybudowane według gotowych projektów. Tylko niespełna co trzeci inwestor zdecydował się na zlecenie przygotowania indywidualnego projektu.

 

Ulubioną przez Polaków technologią budowania domów jest stawianie budynków z cegły ceramicznej. Takie rozwiązanie wybrało 44% użytkowników serwisu. Drugie miejsce w zestawieniu zajął pod tym względem bloczek komórkowy (32%). Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się technologia szkieletowa (o tą pytało 8,5% Internautów) oraz budowa domu z bali (tylko 3,1% zapytań).

 

Najczęstszym wyborem użytkowników serwisu w stosunku do materiału, którym chcieli pokryć dach budowanego domu, była dachówka ceramiczna. Wybrała ją blisko połowa zainteresowanych (45%). Dalsze miejsca w zestawieniu zajęły: blachodachówka, lub inne rodzaje blachy (o takie materiały pytał co trzeci Internauta). Ok. 10% uzytkowników składało zapytania odnośnie wykonania stropodachu płaskiego czy pokrycie gontem drewnianym.

 

Analiza wykazała, że coraz rzadziej inwestorzy budujące własne domy są zainteresowani ich podpiwniczeniem. Z danych serwisu wynika, że o wykonanie piwnicy pytał zaledwie co ósmy użytkownik. To pewne odstępstwo od wydawałoby się tradycyjnych polskich koncepcji budowy domu.

 

Co siódmy Internauta składający zapytanie ofertowe w serisie chciałby kompleksowej budowy i wykończenia domu „pod klucz”. Ok. 33% było zainteresowanych wykonaniem budynku w stanie surowym i późniejszym zleceniem dalszych prac (montaż instalacji, wykończenia itp.) innej ekipie lub też samodzielnym ich wykonaniem. Mniejsza liczba Internautów pytała o wykonanie domu w stanie deweloperskim (tzn. ze wszystkimi instalacjami). 20% zainteresowanych chciałoby zlecić budowę domu w stanie bez okien, drzwi i dachu.

 

Źródło: Wyborcza.biz

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Jakie domy budują Polacy?
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny