Inwestycje hotelowe w 2011 r.

A A A

Według Instytutu Hotelarstwa w styczniu 2011 r. działały w Polsce 1934 skategoryzowane hotele, najwięcej w standardzie trzygwiazdkowym (42,4%). Drugie pod względem liczby były hotele dwugwiazdkowe (34,6%), następnie jednogwiazdkowe (11,8%), czterogwiazdkowe (8,8%) oraz pięciogwiazdkowe (2,4%).

 

 Od połowy 2007 r. przybyło w sumie ok. 450 hoteli, w tym 19 hoteli pięciogwiazdkowych i ok. 70 hoteli czterogwiazdkowych. Sytuacja na rynku hotelowym w Warszawie jest gorsza niż w stolicach sąsiednich państwach. Według danych branżowej firmy analitycznej Horwath HTL liczba pokoi hotelowych w Pradze jest o 70% większa niż w Warszawie.

 

O ponad połowę miejsc więcej ma Budapeszt, dwa i pół razy tyle jest w Wiedniu. Ponadto w stolicy Czech jest cztery razy więcej hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych, w Wiedniu trzy razy więcej, a w Budapeszcie ponad dwa razy więcej niż w Warszawie.

 

 Jednak inwestycje w branży hotelowej w Polsce nabierają rozpędu. Do końca tego roku powinno być oddanych blisko 100 większych hoteli. Przybędzie także obiektów najbardziej prestiżowych, czyli cztero- i pięciogwiazdkowych, w szczególności w miejscowościach turystycznych. W opinii Instytutu Hotelarstwa wielkość tegorocznych nakładów na nowe hotele można szacować na blisko miliard złotych.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Inwestycje hotelowe w 2011 r.
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny