Coraz więcej lotnisk

A A A

Z danych firmy badawczej PMR wynika, że inwestycje na polskich lotniskach do 2013 r. wyniosą ponad 7 mld zł. Największe inwestycje planowane są w miastach, gdzie rozgrywane będą mecze podczas Euro 2012: Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. Niemal pewne jest powstanie nowych portów w Modlinie, Lublinie i Białymstoku. Możliwe jest także pojawienie się nieco mniejszych lotnisk regionalnych pod Opolem i Koszalinem. Najprawdopodobniej wszystkie te projekty otrzymają wsparcie ze środków UE.

 

W opinii analityków, rok 2007 był kolejnym rekordowym okresem dla lotnisk i linii lotniczych w Polsce, a liczba obsłużonych pasażerów wyniesie ponad 19 mln. Największe zwyżki notują lotniska regionalne, tj. Wrocław, Gdańsk, Kraków czy Katowice. Zdaniem specjalistów, te miasta mają największy wpływ na wyniki polskiego sektora lotniczego.

 

W 2007 r. po raz pierwszy z warszawskiego Okęcia skorzystało mniej niż połowa wszystkich pasażerów odprawionych w Polsce, co jest spowodowane m.in. dynamicznym rozwojem tanich linii lotniczych w portach regionalnych.

 

W kolejnych latach porty regionalne będą zwiększały swoją przewagę nad lotniskiem w Warszawie; do 2020 r. obsługiwać będą blisko dwie trzecie ruchu pasażerskiego w Polsce. PMR szacuje, że w roku 2020 lotniska regionalne obsłużą 31 mln pasażerów, a Warszawa-Okęcie – 18 mln.

 

(Źródło : PAP)

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Coraz więcej lotnisk
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny