Dowiedz się jak profesjonalnie świadczyć usługi zarządzania najem lokali mieszkalnych i usługowych na rynku!
Poznaj aktualne przepisy dotyczące planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz nowej specustawy mieszkaniowej i programu Mieszkanie PLUS.
Współzależność ustawy Prawo budowlane z Kodeksem postępowania administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem najnowszej nowelizacji. Czy faktycznie inwestor i urzędnik stoją po dwóch stronach barykady? 
Nieruchomości | 3/2019
Przychodzi taki moment, gdy pojawia się oferta na naszą nieruchomość i szczęśliwi czekamy na finał, czyli transakcję u notariusza. I wtedy otrzymujemy z kancelarii listę wymaganych przez notariusza dokumentów do sprzedaży – czyli mówiąc kolokwialnie zbieramy kwity.
Nieruchomości | 3/2019
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie powiększonym w prezentowanym wyroku z 22.10.2018 r. (II FSK 2983/17, opubl. http://orzeczenia. nsa.gov.pl) wskazał, iż od 1.1.2017 r. przedmiotem opodatkowania elektrowni wiatrowej stanowił fundament, wieża oraz elementy techniczne, wynikające z treści art. 2...
Nieruchomości | 3/2019
Każda nieruchomość może być rozpatrywana w kontekście podmiotowym, biorąc pod uwagę podmiot lub podmioty, którym przysługuje własność nieruchomości. Szczególnie skomplikowanie przedstawia się status podmiotowy nieruchomości wnoszonych do spółek cywilnych, na co wpływ ma specyficzna relacja między...
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny
Archiwum Nieruchomości
Aktualny numer: 3/2019
Liczba tekstów: 2959