Kandydaci na komorników, asesorów i aplikantów komorniczych

A A A
21 lutego 2008

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 28.1.2008 r. w sprawie sposobu i trybu uzyskiwania, sporządzania oraz przekazywania przez organy Policji informacji o zainteresowanym objęciem stanowiska komornika sądowego oraz kandydacie na stanowisko asesora komorniczego i aplikanta komorniczego oraz wzoru kwestionariusza tej informacji.

 

Na wniosek właściwego organu (Minister Sprawiedliwości – w stosunku do kandydata na komornika, prezes sądu apelacyjnego – w stosunku do kandydata na asesora komorniczego, rada izby komorniczej – wobec kandydata na aplikanta komorniczego), komendant powiatowy/miejski Policji, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kandydata, zarządza zebranie materiałów stanowiących podstawę do sporządzenia informacji o kandydacie.

 

Podstawę do sporządzenia tej informacji stanowią zarówno materiały uzyskane przez organy Policji w ramach czynności służbowych, jak i uzyskane w drodze wywiadu środowiskowego.

 

Wywiad przeprowadza się w terminie określonym przez komendanta, nie dłuższym niż 21 dni od dnia wpływu wniosku. W ciągu 30 dni od dnia wpływu wniosku, komendant sporządza informację o zainteresowanym lub kandydacie i przedstawia ją właściwemu organowi.

 

Dz.U. Nr 23, poz. 143

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Kandydaci na komorników, asesorów i aplikantów komorniczych
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny