Warto wiedzieć

A A A

Plan kontroli PIP na 2013 r.

 

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała założenia kontroli na 2013 r. Ogółem urząd planuje przeprowadzić 88 tys. kontroli, a różnymi formami działań prewencyjnych objąć przynajmniej 200 tys. podmiotów (pracodawców i przedsiębiorców, pracowników, rolników indywidualnych, uczniów, studentów i in.).

 

Z założeń wynika, że w 2013 r. PIP rozpocznie realizację pierwszego etapu długofalowych działań prewencyjno-kontrolnych, obejmujących różne zagadnienia związane z zatrudnieniem, m.in. przestrzeganie przepisów prawa pracy przy zatrudnianiu, wzmożony nadzór w wybranej grupie zakładów o wysokiej skali zagrożeń zawodowych, zarządzanie bezpieczeństwem w średnich i dużych zakładach, w których wystąpiły wypadki przy pracy. Pojawią się również kampanie informacyjne.

 

Ponadto plan pracy PIP na 2013 r. przewiduje zadania kontrolne i prewencyjne dotyczące m.in. pracowników tymczasowych, przestrzegania przepisów w podmiotach leczniczych, w budownictwie, szkolnictwie, przestrzegania przepisów związanych z czasem pracy kierowców, a także innych branż.

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Warto wiedzieć
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny