Trwają prace nad fundacją rodzinną

Monitor Prawa Handlowego | 3/2019
Piotr Letolc

W dniu 13.9.2019 r. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało Zieloną Księgę dotyczącą fundacji rodzinnej, w której przedstawiono wybrane regulacje obowiązujące w innych państwach oraz poddano pod dyskusję przykładowe rozwiązania, które mogłyby być wprowadzone do naszego systemu prawa. 

W dniu 13.9.2019 r. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało Zieloną Księgę dotyczącą fundacji rodzinnej, w której przedstawiono wybrane regulacje obowiązujące w innych państwach oraz poddano pod dyskusję przykładowe rozwiązania, które mogłyby być wprowadzone do naszego systemu prawa. Ministerstwo chce w ten sposób rozpocząć dyskusję na temat instytucji prawnych, które mają wspierać wielopokoleniową sukcesję, jednocześnie sprzyjając akumulacji kapitału oraz pozwalając zabezpieczyć interesy osób najbliższych właścicielowi przedsiębiorstwa.
Z Zieloną Księgą dotyczącą fundacji rodzinnej można się zapoznać pod adresem: https://www.gov.pl/web/rozwoj/zielona-ksiega-o-fundacji-rodzinnej.


Piotr Letolc
adwokat, Kancelaria RKKW