Przedłużenie terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych

A A A

10.3.2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 7.3.2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji1.


W wyniku zmian niektórych terminów sprawozdawczych doszło do wydłużenia czasu m.in. na sporządzenie i zatwierdzenie sprawozdań finansowych spółek handlowych i innych jednostek z sektora prywatnego o 3 miesiące. Nie dotyczy to jednak podmiotów prowadzących działalność objętą nadzorem KNF, a więc przede wszystkim spółek publicznych.

Rozporządzenie przewiduje również nowe terminy w zakresie sporządzanych i rozpatrywanych sprawozdań finansowych jednostek z sektora finansów publicznych. W tym przypadku terminy zostały wydłużone o 1 miesiąc.

Zmiany obejmują ponadto podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących księgi rachunkowe, którzy obowiązani są do sporządzenia sprawozdania finansowego – termin na przekazanie przez te podmioty sprawozdań został przedłużony do 31.8.2022 r.


Jan Ośka  -  prawnik, Kancelaria RKKW
1 Dz.U. 2022 poz. 561.


Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Przedłużenie terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny