Kompleksowe omówienie najnowszych zmian podatkowych związanych z wdrażaniem szeroko pojmowanej informatyzacji, cyfryzacji i nowoczesnej technologii, a przede wszystkim związanych z tymi zmianami problemów osób zajmujących się rozliczeniami podatkowymi w firmie.
Kompleksowe omówienie najnowszych zmian podatkowych związanych z wdrażaniem szeroko pojmowanej informatyzacji, cyfryzacji i nowoczesnej technologii, a przede wszystkim związanych z tymi zmianami problemów osób zajmujących się rozliczeniami podatkowymi w firmie.
- JPK,
- STIR,
- elektroniczne kasy rejestrujące,
- split payment,
- statystyki organów ścigania związane z walką z przestępczością gospodarczą,
- plany MF w odnośnie elektronicznej komunikacji administracji skarbowej z przedsiębiorcą w zakresie akcyzy i ceł,
- inne czekające podatników zmiany związane z uszczelnianiem systemu i wprowadzaniem narzędzi ułatwiających kontrolę przedsiębiorców.
Oprócz przedstawicieli pełnomocników cyfryzacja i wyzwania z nią związane zostaną omówione przez przedstawicieli nauki, Ministerstwa Finansów, NSA i Prokuratury Krajowej.
Więcej informacji i zapisy:
www.akademia.beck.pl/szkolenie/510-konferencja-informatyzacja-podatkow-2019---stir-jpk-epuap-kasy-rejestrujace-split-paymentNa konferencji wytłumaczymy i wnikliwie omówimy takie zagadnienia jak:
- Korzystanie z JPK: praktyczne problemy i korzyści; narzędzia analityczne w zwalczaniu przestępczości gospodarczej dla administracji skarbowej: możliwości korzystania z informacji bankowych, przez aparat skarbowy; pierwsze doświadczenia związane ze stosowaniem STIR (systemu teleinformatycznej izby rozliczeniowej),
- Elektroniczny czynny żal,
- Nowoczesne formy komunikacji pomiędzy organem podatkowym a przedsiębiorcą
- Elektroniczny Dokument Dostawy wyrobów akcyzowych,
- Nowe systemy informatyczne wykorzystywane na potrzeby ceł i akcyzy,
- Wprowadzenie elektronicznych kas rejestrujących,
- Split payment: obowiązki przedsiębiorców w przededniu wejścia w życie nowych przepisów,
- Przygotowanie dokumentacji cen transferowych: na jakie problemy możemy natrafić?
- Inne zmiany uszczelniające system VAT.
- Jakie są problemy biznesu związane ze stosowaniem JPK?
- Czy JPK wpłynęło na efektywność prowadzonych kontroli podatkowych?
- Jakie są proceduralne możliwości kwestionowania blokowania rachunków bankowych przedsiębiorców?
- Kiedy przedsiębiorcy muszą wymienić stare kasy fiskalne na nowe?
- Jakie są plany aparatu skarbowego w związku z dalszą cyfryzacją i elektronizacją podatków?
- Czy w dobie społeczeństwa informatycznego organy podatkowe mają lepsze narzędzia do ustalenia rynkowości transakcji niż sami podatnicy?
- Jak działają systemy informatyczne i usługi elektroniczne związane z rozliczeniami ceł i akcyzy.
- Prof. dr hab. Witold Modzelewski - jeden z najwybitniejszych specjalistów w zakresie podatków i prawa podatkowego, niekwestionowany autorytet w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.
- Prof. dr hab. Elżbieta Chojna Duch - członek międzynarodowych stowarzyszeń w dziedzinie finansów publicznych. Autorka ponad stu prac naukowych i publicystycznych publikowanych w kraju i za granicą, licznych ekspertyz naukowych z dziedziny finansów i prawa finansowego.
- Dr Adam Bartosiewicz - doradca podatkowy, radca prawny, autorytet w dziedzinie prawa podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki relacji do prawa unijnego, oraz w prawie karnym skarbowym. Autor i współautor kilkuset prac (komentarzy, monografii, glos i artykułów) z zakresu prawa podatkowego oraz karnego skarbowego.
- Jacek Matarewicz - Lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł Kancelarii Ożóg Tomczykowski sp. z o.o., adwokat i doradca podatkowy, sędzia sądu dyscyplinarnego w Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych w latach 2010-2018. Ekspert BCC ds. VAT, Akcyzy i prawa karnoskarbowego. Członek Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.
- Krystyna Szydłowska - Ekonomista, doradca podatkowy. Posiada certyfikat ACCA, międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Radosław Bulejak – Associate w Zespole VAT, Akcyzy i Ceł. Radca prawny, doktor nauk prawnych. Absolwent Wydziału Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoły Prawa Niemieckiego Humboldt-Universität und Universität Wrocław.
- Łukasz Janiga - partner i współzałożyciel Legal Link. Ekspert w zakresie prawnych i podatkowych aspektów funkcjonowania sektora energetyczno-surowcowego, chemicznego oraz motoryzacyjnego. Specjalizuje się m.in. w doradztwie regulacyjnym, w podatku akcyzowym oraz podatku od towarów i usług.