Założenia zmian prawa własności przemysłowej

A A A

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu nowelizacji Prawa własności przemysłowej, przedłożone przez ministra gospodarki.

 

W zakresie regulacji patentów przewidziano wprowadzenie tzw. „ulgi w nowości” (możliwość uzyskania patentu, mimo ujawnienia wynalazku przez osoby trzecie). Zastosowanie tej instytucji będzie możliwe, gdy ujawnienie nastąpiło nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dokonaniem zgłoszenia i spowodowane było oczywistym nadużyciem w stosunku do zgłaszającego lub jego poprzednika prawnego.

 

Ponadto, wprowadzono możliwość ubiegania się o częściowe zwolnienie z opłaty za zgłoszenie do Urzędu Patentowego znaku towarowego i wzoru przemysłowego. W odniesieniu do znaków towarowych zaproponowano wprowadzenie instytucji tzw. listów zgody, czyli systemu środków ulgowych, gdy zgłaszający lub właściciel znaku nie dotrzymał terminów procesowych.

 

Aby ułatwić postępowanie przed Urzędem Patentowym, założono także, że w korespondencji elektronicznej z UP nie będzie trzeba posiadać certyfikowanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

 

Źródło: www.premier.gov.pl

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Założenia zmian prawa własności przemysłowej
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny