UMOWY TERMINOWE W ŚWIETLE NOWELIZACJI KODEKSU PRACY

20 października 2015 r., Warszawa (Golden Floor Plaza)

A A A

Rządowy projekt nowelizacji Kodeksu pracy przewiduje daleko idące przekształcenia w dziedzinie umów terminowych. Jest to odpowiedź na coraz powszechniejsze stosowanie tzw. nietypowych form zatrudnienia i to zarówno pracowniczych, jak i niepracowniczych, które zwłaszcza wśród ludzi młodych stają się standardem. Jedną z takich form są umowy o pracę na czas określony, co do liczby których nasz kraj jest liderem w krajach OECD. Ich stosowanie w dotychczasowej formie stanowi jednak naruszenie prawa europejskiego.

Projektowane zmiany obejmują katalog rodzajów umów o pracę, umowę na okres próbny, zasady zatrudniania na podstawie umowy na czas określony, w tym dopuszczalność jej wcześniejszego rozwiązania oraz długość okresu wypowiedzenia, a także zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia.

Celem konferencji jest całościowe i szczegółowe przedstawienie planowanych zmian a także ocena ich skutków, z punktu widzenia przedstawicieli różnych środowisk: naukowego, rządowego, pracodawców, związkowców oraz praktyków prawa.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.akademia.beck.pl/szkolenie/206-umowy-terminowe-w-swietle-nowelizacji-kodeksu-pracy---konferencja

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
UMOWY TERMINOWE W ŚWIETLE NOWELIZACJI KODEKSU PRACY
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny