Szkolenie Prawo do informacji publicznej. Jak prawidłowo zakwalifikować informację? Czy wnioskowana informacja ma publiczny charakter? Szkolenie online

27 listopada 2020 r.

A A A

27 listopada 2020 r., 12:00 - 14:00

Ustalenie rodzaju informacji, której udostępnienia żąda wnioskodawca, stanowi pierwszy etap rozpatrywania wniosku o dostęp do informacji publicznej.


Nieprecyzyjna definicja informacji publicznej sprawia, że na tym etapie popełnianych jest najwięcej błędów, co może skutkować złożeniem przez wnioskodawcę skutecznej skargi na bezczynność. Szkolenie ułatwi Uczestnikom odróżnienie informacji publicznej od niepublicznej. Praktyczne trudności związane są również z rozróżnieniem informacji publicznej od niepublicznej połączone ze zmiennością linii orzeczniczej sądów administracyjnych.


Na szkoleniu omówione zostaną zmiany tej linii, które wpływają na sposób rozpatrywania wniosków dostępowych, np. w odniesieniu do tzw. dokumentów wewnętrznych czy informacji niezmaterializowanej. Wskazane zostanie również właściwe działanie, jakie należy podjąć w nawiązaniu do ustalonego charakteru informacji.

Więcej na:

www.akademia.beck.pl/szkolenie/795-prawo-do-informacji-publicznej-jak-prawidlowo-zakwalifikowac-informacje


Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Szkolenie Prawo do informacji publicznej. Jak prawidłowo zakwalifikować informację? Czy wnioskowana informacja ma publiczny charakter? Szkolenie online
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny