Spółka z o.o./spółka akcyjna a członkowie jej organów – relacje prawne – warsztaty praktyczne

10 czerwca 2015 r., Warszawa

A A A

Zapraszamy na szkolenie nt. „Spółka z o.o./spółka akcyjna a członkowie jej organów – relacje prawne – warsztaty praktyczne”. Szkolenie poświęcone będzie zagadnieniom praktycznym związanym z poprawnym formalnoprawnie kształtowaniem składu osobowego zarządów i rad nadzorczych spółek kapitałowych. W szczególności omówione zostaną kontrowersje na tle aktualnego orzecznictwa związane ze złożeniem rezygnacji przez członków zarządów i rad nadzorczych oraz następstwa wadliwej rezygnacji.

Istotna część warsztatów poświęcona zostanie praktycznym aspektom zawierania umów z członkami zarządów, w szczególności dotyczącym prawidłowego powołania pełnomocnika powołanego uchwałą zgromadzenia wspólników oraz poprawnego przeprowadzenia procesu reprezentacji spółki przez radę nadzorczą.

Podczas warsztatów uwzględnione zostanie aktualne orzecznictwo sądów powszechnych, w tym z zakresu prawa pracy oraz sądów administracyjnych z zakresu odpowiedzialności członków zarządów za świadczenia publiczno-prawne.

PRELEGENCI:

Zbigniew Jara specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa spółek, nabywania przedsiębiorstw (M&A), prawa handlowego, joint ventures, prawa kartelowego, a także w zakresie rozwoju i finansowania projektów. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał jako niemiecki adwokat (Rechtsanwalt) w latach 1994–1996 w Gurland & Lambsdorff we Frankfurcie nad Menem, w latach 1997–1998 w Gleiss Lutz we Frankfurcie nad Menem, a w latach 1999–2005 w warszawskim biurze kancelarii Gleiss Lutz jako współzałożyciel i Partner Zarządzający. Od 2005 r. jest Partnerem Założycielem i Partnerem Zarządzającym w kancelarii JARA DRAPAŁA & PARTNERS w Warszawie. Jest członkiem Deutscher Anwaltverein. Redaktor i autor Komentarza do Kodeksu spółek handlowych wydawnictwa CH.Beck, w serii: Duże Komentarze Becka (2014) oraz w serii Komentarze Online (2015).

Marcin Chomiuk specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa spółek, fuzji i przejęć oraz prawa umów ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji infrastrukturalnych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Warszawie (2004 - 2006), gdzie zajmował się doradztwem prawnym i ekonomicznym w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i w Niemczech. Od 2007 r. zajmował stanowisko associate, a od 2015 r. jest Partnerem w kancelarii JARA DRAPAŁA & PARTNERS. Członek Kolegium Redakcyjnego „Monitora Prawa Handlowego”. Autor licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego. Współautor Komentarza do Kodeksu spółek handlowych Wydawnictwa C.H. Beck w serii: Duże Komentarze Becka (2014) oraz w serii: Komentarze Online (2015) pod red. Zbigniewa Jary.

KTO POWINIEN WZIĄĆ UDZIAŁ:

Członkowie zarządów i rad nadzorczych, kierownicy biur zarządu i rad nadzorczych, prawnicy przedsiębiorstw zajmujący się w szczególności nadzorem korporacyjnym, compliance officers, asystenci zarządu

TERMIN I MIEJSCE:

10 czerwca 2015 r., Warszawa, Golden Floor Plaza – Millenium Plaza, Aleje Jerozolimskie 123A

Szczegóły i zapisy:

http://akademia.beck.pl/szkolenie/182-spolka-z-oo--spolka-akcyjna-a-czlonkowie-jej-organow--relacje-prawne--warsztaty-praktyczne

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Spółka z o.o./spółka akcyjna a członkowie jej organów – relacje prawne – warsztaty praktyczne
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny