Prawo restrukturyzacyjne ratunkiem dla przedsiębiorcy w kryzysie

17.9.2015 r., Warszawa

A A A

Zapraszamy na seminarium, w trakcie którego omówiona zostanie ustawa z 15.5.2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2015 r. poz. 978), która wchodzi w życie z dniem 1.1.2016 r. Ustawa wprowadza do porządku prawnego cztery postępowania restrukturyzacyjne zmierzające do zawarcia układu pomiędzy dłużnikiem a jego wierzycielami. Prawo restrukturyzacyjne daje przedsiębiorcom konkretne narzędzia pozwalające na uniknięcie upadłości i uratowanie przedsiębiorstwa, nawet takiego które znajduje się w poważnym kryzysie finansowym. Celem szkolenia jest omówienie poszczególnych postępowań restrukturyzacyjnych z punktu widzenia przedsiębiorcy–dłużnika. Każde z tych postępowań jest bowiem dostosowane do potrzeb określonej grupy przedsiębiorców. Istotne jest więc zidentyfikowanie tych potrzeb w świetle regulacji ustawy – Prawo restrukturyzacyjne i uzyskanie umiejętności oceny, które postępowanie będzie najbardziej korzystne w określonej sytuacji finansowo-gospodarczej.

PRELEGENT:

SSO dr hab. Anna Hrycaj – sędzia w XXVI Wydziale Gospodarczym SO w Warszawie. Przewodnicząca Zespołu powołanego przez Ministra Sprawiedliwości do przygotowania projektu ustawy – Prawo restrukturyzacyjne oraz nowelizacji prawa upadłościowego, współautorka ustawy Prawo restrukturyzacyjne, przedstawiciel rządu w ramach prac legislacyjnych w Sejmie i Senacie. W latach 2010–2011 członek państwowej Komisji Egzaminacyjnej powołanej przez Ministra Sprawiedliwości dla osób, które ubiegają się o licencję syndyka. W 2012 r. ekspert Komisji Europejskiej do spraw nowelizacji europejskiego prawa upadłościowego. Autorka kilkudziesięciu publikacji dotyczących postępowania egzekucyjnego oraz postępowania upadłościowego. Członek sekcji prawa upadłościowego Instytutu Allerhanda, Judicial Wing of Insol Europe oraz International Insolvency Institute. Wykładowca KSSiP, aplikacji komorniczej, radcowskiej, adwokackiej.

DLA KOGO:

Zajęcia przeznaczone są dla osób posiadających licencję syndyka (po nowelizacji licencję doradcy restrukturyzacyjnego) lub zamierzających taką licencję uzyskać, adwokatów, radców prawnych, aplikantów tych zawodów, pracowników banków i firm windykacyjnych, przedsiębiorców.

TERMIN I MIEJSCE

17.9.2015 r., Warszawa, Golden Floor Plaza – Millenium Plaza, Aleje Jerozolimskie 123A

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY:

http://akademia.beck.pl/szkolenie/198-prawo-restrukturyzacyjne-ratunkiem-dla-przedsiebiorcy-w-kryzysie

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Prawo restrukturyzacyjne ratunkiem dla przedsiębiorcy w kryzysie
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny