Najnowsze zmiany ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym – zagadnienia praktyczne

A A A

Zapraszamy na szkolenie: „Najnowsze zmiany ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym”. W trakcie zajęć omówiona zostanie szeroka nowelizacja przepisów ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, która weszła w życie w 2015 r., dotycząca postępowania przymuszającego, w tym w szczególności: podstawy wszczęcia i prowadzenia postępowania o rozwiązanie podmiotu rejestrowego bez przeprowadzenia likwidacji, sposób i zakres poszukiwania przez sądy rejestrowe majątku podmiotu rejestrowego, sposób ustalania prowadzenia działalności gospodarczej przez podmioty rejestrowe, etapy i przebieg postępowania przymuszającego, możliwość zablokowania wykreślenia podmiotu rejestrowego w uproszczonym trybie, zagadnienie przejęcia przez Skarb Państwa ewentualnego majątku po podmiocie rejestrowym i odpowiedzialność Skarbu Państwa wobec wierzycieli.

Uczestnicy zajęć nabędą wiedzę związaną z nadzorczym działaniem sądów w ramach postępowania przymuszającego po nowelizacji ustawy o KRS, poznają konsekwencje związane z ewentualną biernością podmiotów rejestrowych w ramach takiego postępowania.

PRELEGENT:

Dr Łukasz Zamojski, sędzia, autor wielu publikacji dotyczących prawa spółek, w tym kilku publikacji dotyczących spółek zakładanych drogą elektroniczną, autor komentarza do ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz monografii „Rejestracja spółek. Zagadnienia materialne i procesowe”; prowadzi zajęcia dydaktyczne dla adwokatów, radców prawnych oraz aplikantów adwokackich radcowskich i notarialnych, w 2013 r. w ramach delegacji do Sądu Najwyższego pełnił funkcję Asystenta Sędziego SN.

TERMIN I MIEJSCE:

16 czerwca 2015 r., godz. 9:30–16:30, Warszawa, Golden Floor Plaza – Millenium Plaza,  Aleje Jerozolimskie 123A.

Więcej informacji i zapisy:

https://czasopisma.beck.pl/nc/aktualnosc/likwidacja-i-upadlosc-przedsiebiorcow-zagadnienia-publicznoprawne/ 

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Najnowsze zmiany ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym – zagadnienia praktyczne
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny