LIKWIDACJA I UPADŁOŚĆ PRZEDSIĘBIORCÓW – ZAGADNIENIA PUBLICZNOPRAWNE

9.6.2015 r., Warszawa

A A A

Zapraszamy na szkolenie nt. „Likwidacja i upadłość przedsiębiorców – zagadnienia publicznoprawne”, którego celem jest pogłębione omówienie zagadnień występujących najczęściej w toku likwidacji i upadłości („układowej” i „likwidacyjnej”) przedsiębiorców.

W pierwszej kolejności omówiona zostanie problematyka realizacji należności (wierzytelności) publicznoprawnych, takich jak podatki, składki ZUS, cła etc.

Następnie kwestie związane z koncesjami, licencjami i zezwoleniami na prowadzenie działalności gospodarczej w obrocie powszechnym i w postępowaniu upadłościowym.

Trzecie zagadnienie, które będzie przedmiotem analizy prelegenta, to aspekty publicznoprawne skargi pauliańskiej. Na koniec przedstawiona zostanie problematyka odpowiedzialności karnej syndyka. Zgodnie z dominującą w doktrynie koncepcją, system prawa – jako całość – dzieli się na prawo prywatne i prawo publiczne.

PRELEGENT:

Stanisław Gurgul – sędzia Sądu Apelacyjnego w Poznaniu w stanie spoczynku; specjalista z zakresu prawa upadłościowego i układowego; wybitny znawca przedmiotu, doświadczony praktyk; autor m.in.: „Prawo upadłościowe i naprawcze. Komentarz” (wyd. 9, 2013), „Upadłość spółdzielni mieszkaniowej, dewelopera i towarzystwa budownictwa społecznego. Komentarz” (2012) oraz licznych artykułów opublikowanych m.in. w „Monitorze Prawniczym” i „Monitorze Prawa Handlowego”.

KTO POWINIEN WZIĄĆ UDZIAŁ:

Prawnicy-praktycy: sędziowie oraz ich asystenci, adwokaci, radcowie prawni, sędziowie-komisarze, syndycy, zarządcy i nadzorcy sądowi, referendarze sądowi, a także aplikanci.

TERMIN i MIEJSCE:

9.6.2015 r., Warszawa, Sala konferencyjna Wydawnictwa C.H.Beck, ul. Bonifraterska 17, XVI p.

Więcej szczegółów i zapisy:

http://akademia.beck.pl/szkolenie/184-likwidacja-i-upadlosc-przedsiebiorcow--zagadnienia-publicznoprawne

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
LIKWIDACJA I UPADŁOŚĆ PRZEDSIĘBIORCÓW – ZAGADNIENIA PUBLICZNOPRAWNE
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny