Adwokaci – technologie informatyczne

A A A

Komisja Etyki Zawodowej oraz Zespół do spraw zwalczania nieuczciwej konkurencji NRA wystosowały komunikat w sprawie korzystania przez adwokatów z technologii informatycznych.

 

W komunikacie wskazano, iż przeprowadzona analiza sposobów informowania o wykonywanym zawodzie oraz form praktyki zawodowej potwierdziła naruszanie norm etycznych w związku z korzystaniem z technologii informatycznych.

 

Powołano się na naruszanie tajemnicy zawodowej (wypowiedzi na portalach społecznościowych, które ujawniają tożsamości stron, ich merytoryczne stanowiska, zawierają komentarze dotyczące składu orzekającego oraz elementów taktyki procesowej), zasad reklamy (poprzez umieszczenie informacji zawierających pojęcia ocenne, wprowadzające w błąd co do zakresu lub formy prawnej prowadzonej działalności, korzystania z rankingów kreowanych sztucznie dla potrzeb reklamowych, umieszczania reklam komercyjnych podmiotów trzecich lub korzystania z reklam innych podmiotów).

 

W komunikacie wskazano także na naruszenia zakazu korzystania z odpłatnych form pośrednictwa w kontaktach z klientem lub dla potrzeb pozyskania klienta. Jako istotny problem podniesiono także niezabezpieczanie korespondencji elektronicznej, prowadzonej z wykorzystaniem serwerów publicznych.

 

W komunikacie wezwano adwokatów do analizy zgodności z prawem podejmowanych działań oraz działań podmiotów, z którymi nawiązana została współpraca oraz zaniechania do dnia 31.8.2013 r. ww. naruszeń.

 

Źródło: www.adwokatura.pl

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
Adwokaci – technologie informatyczne
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny