1st Polish Law & Economics Conference

A A A

Zapraszamy do wzięcia udziału w 1st Polish Law & Economics Conference – ogólnopolskiej konferencji z zakresu ekonomicznej analizy prawa, która odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniu 6.5.2010 r.

 

1st Polish Law & Economics Conference jest pierwszym w Polsce wydarzeniem naukowym w całości poświęconym tematyce ekonomicznej analizy prawa. Zasadniczym celem organizatorów – Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa, Ośrodka Analiz Ekonomicznych Sektora Publicznego przy Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z kołami naukowymi z Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej, jest podsumowanie dokonań polskich naukowców w dziedzinie ekonomicznej analizy prawa oraz stworzenie impulsu do dalszego rozwoju tego ruchu naukowego w Polsce.

 

Law & Economics (ekonomiczna analiza prawa) to nowatorski interdyscyplinarny program badawczy polegający na zastosowaniu metodologii i narzędzi ekonomii do badania prawa. Stosowane sa one nie tylko w prawie konkurencji czy gospodarczym, ale także coraz częściej w badaniach np. nad prawem karnym czy rodzinnym. Law & Economics rozwija się w Polsce dopiero od kilku lat, a Uniwersytet Warszawski jest w tym zakresie prekursorem i jednym z wiodących ośrodków. Od 2005 roku rozwój tego ruchu naukowego w Polsce wspiera Polskie Stowarzyszenie Ekonomicznej Analizy Prawa (PSEAP).

 

Gościem honorowym konferencji jest prof. dr Stefan Voigt – dyrektor Institute of Law & Economics na Uniwersytecie w Hamburgu, który wygłosi wykład dotyczący ekonomicznych skutków prawa konstytucyjnego.

 

W ramach konferencji zostaną także zaprezentowane referaty studentów nagrodzonych w Konkursie na najlepszą pracę studencką z zakresu ekonomicznej analizy prawa.

 

Spodziewamy się około 100 uczestników konferencji – naukowców zajmujących się Law & Economics w Polsce, oraz praktyków – prawników i ekonomistów, jak również studentów. Językiem konferencji jest angielski.

 

Więcej informacji o konferencji na: www.lawandeconomics.pl

 

Termin rejestracji: 26.4.2010 r.

 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego konferencji,

 

dr Katarzyna Metelska-Szaniawska

 

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

 

1st Polish Law & Economics Conference

Ocena artykułu:
Oceniono 0 razy
Oceniłeś już ten artykuł.
Artykuł został oceniony.
Podziel się ze znajomymi
Artykuł:
1<sup>st</sup> Polish Law & Economics Conference
Do:
Od:
Wiadomość:
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.
 
Wyrok V CSK 283/10
Obliczanie terminu przedawnienia roszczenia o zachowek
Zamów
 

Prenumerata

Moduł tematyczny